dots

Як команда Lifeline Ukraine підвищує свій професіоналізм

23 березня 2021 р.

Як команда Lifeline Ukraine підвищує свій професіоналізм

23 березня 2021 р.

Наша команда на першому році роботи пройшла значну кількість навчань.

В серпні 2019 року засновник Lifeline Ukraine Пол Найланд закінчив навчання на програмі LivingWorks. Протягом цього навчального курсу він вивчав чотирьохступеневу модель визначення маркерів суїцидальної поведінки та ресурси безпеки і підтримки в ситуаціях суїцидальної кризи.

23-26 вересня 2019 року консультанти Lifeline Ukraine відвідали чотирьохденне навчання Ізраїльської служби першої емоційної допомоги ERAN, загальною тривалістю 23 години. Тренерами були доктор Ширі Дениелс, глобальный професійний директор та Девід Корен, генеральный директор. Провайдером в Україні виступила організація «Ізраїльська коаліція травми». Протягом навчання члени команди опановували навички кризового консультування та осмислювали досвід гарячої лінії ERAN, яка має 50 річну історію функціонування.

12-13 грудня 2019 для команди Lifeline Ukraine був проведений дводенний тренінг доктора Ейпріл Дж.Натурале, кризової консультантки, наразі Assistant VP National Programs в Vibrant Emotional Health. На цьому навчанні команда Lifeline Ukraine опанувала методикою оцінки ризиків та вивчала заходи втручання, пов’язані з попередженням суїциду. Також ми вивчали методи турботи про психологічне здоров´я консультантів та профілактики вторинної травматизації. Навчання пройшли 30 осіб.

З грудня 2019 у нас почались внутрішні тренінги. Перший провели Яківець Олександр та Лазоренко Наталя на тему роботи з залежностями та спів залежними особами. Розглянули механізм формування залежної поведінки та особливості консультування абонентів з подібними запитами. У тренінгу взяли участь 15 осіб.

У січні 2020 для Lifeline Ukraine був організований семінар від представників Всесвітньої федерації ветеранів та Європейської організації військових асоціацій. На семінарі розглядали питання адаптації ветеранів до мирного життя, переживання посттравматичного стресу та профілактики суїцидальної поведінки. Навчання відвідала вся команда, об’єднана в 2 підгрупи по 2 дні В січні 2020 консультант гарячої лінії Вдовенко Олена провела внутрішній семінар на тему «Консультування з питань домашнього насильства». У результаті семінару учасники отримали алгоритм перенаправлення для консультування абонентів в ситуаціях домашнього насильства. Семінар відвідали 10 осіб.

Протягом лютого 2020 був проведений цикл ігрових методик на тему «Цілепокладання та особистісний розвиток», який організувала менеджерка зміни Глазкова Анастасія для 12 осіб з команди.

Протягом лютого та березня 2020 проходили підгрупові інформаційні сесії по Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу», які проводила головний психолог Савченко Валентина. Навчаннями охоплено 25 особами. У березні 2020 відбувся семінар «Ризики роботи в закритих малих групах» менеджерки зміни Слюсар Аліси, де обговорювали особисті кордони та адаптацію співробітників. Семінар відвідали 20 осіб.

Також в березні 2020 працювали на семінарі «Ефективні методи тілесної терапії та проживання складних емоцій», який підготувала менеджерка зміни Ребрик Марина.

Квітень 2020р. приніс команді 2 семінари – «Політика гендерної рівності» психологині та кризової консультантки Лібер Ольги та «Профілактика психоемоційного вигорання» менеджерки зміни Раделицької Ірини.

В травні 2020р. вивчали тему «Переживання втрати», семінар щодо якої підготувала кризова консультантка Дорошенко Вікторія.

Влітку 2020 року вирішили перепочити з навчанням і відновити внутрішні тренінги з осені. Команда Lifeline Ukraine відвідала міжнародну онлайн конференцію з превенції суїциду, яка тривала 4 дні. Протягом Конференції наші спеціалісти відвідали 8 вебінарів різних спеціалістів, які працюють з проблемою самогубств, загальною тривалістю 16 годин.

Вересень 2020 приніс нам інформаційну сесію на тему «Гендерна недискримінація та гендерна рівність», яку підготувала кризова консультантка Лібер Ольга.

У жовтні 2020 говорили про синдром емоційного вигорання на семінарі кризової консультантки Вікторії Дорошенко.

2-3 жовтня 2020 члени управлінської команди взяли участь в онлайн конференції з питань психічного здоров’я в організаціях Mental Health & Emotional Well-being Conference for Business. Конференція була присвячена дослідженням ментального здоров’я в період поширення пандемії та висвітленню методик роботи з персоналом на збереження ресурсних станів та ефективності.

В листопаді 2020 засновник Lifeline Ukraine Пол Найленд пройшов навчання на курсі підготовки наставників з надання першої допомоги при суїцидальній поведінці, який був організований Національним центром Великобританії з превенції самогубств. Навчання тривало з 16 по 19 листопада. В результаті Пол Найленд має право входити в організації і навчати групи людей розпізнавати можливі наміри самогубства і показувати як підтримати людину в її поверненні до бажання жити.

У листопаді 2020 запросили головну лікарку Госпіталю «Лісова Поляна» Ксенію Борисівну Возніцину, яка підготувала для команди Lifeline Ukraine семінар на тему «Контузія: автограф війни».

Раді обмінюватись досвідом, знайомитись, спілкуватись та планувати майбутнє! Психічне здоров’я ветеранів – справа кожного!

Протягом листопаду 2020 – січень 2021 4 людини з команди проходять навчання КСП “СЕТА” “Терапевтичний підхід на основі спільних елементів: Короткий семінар Думати по-іншому” .

20 листопада Юлія Сергійко – координаторка проекту Lifeline Ukraine пройшла семінар на тему «Управління емоціями під час пандемії» від центру психосоціального супроводу (ЦПСС) за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини, Malteser International та Мальтійської сдужби допомоги в Україні.

У листопаді та грудні 2020 року 17 осіб з команди відвідали 2 денний тренінг в Проекті Національного університету «Києво-Могилянська академія» спільно з Університетською клінікою Акерсхус (Ahus) (Норвегія) у співпраці з Громадською організацією «Асоціація фахівців з розв’язання конфліктів та соціальної і психологічної підтримки «Слова допомагають». Тренінг спрямований на опанування навичками для визначення суїцидального ризику осіб в громадах. Координаторка проекту Юлія Сергійко 9 грудня, 2020 року. приймала участь в онлайн-конференції “Workplace Wellness (W2)”, на якій було розглянуто як створити систему турботи про співробітників та формування фізичного, розумового, емоційного та професійного добробуту команди.