dots

Арт-терапія для людей з ПТСР

31 серпня 2023 р.

Дві руки складають пазли

Арт-терапія для людей з ПТСР

31 серпня 2023 р.

Арт-терапія є корисною для осіб з Посттравматичним Стресовим Розладом (ПТСР), оскільки вона надає можливість самовираження, коли вербальне спілкування є складним.

Дослідження, проведене УкрСоцСтандартом, показало, що 52% жителів Маріуполя мають ознаки ПТСР.

Під час сильного стресу можуть порушуватися нормальні процеси пам'яті за участю мигдалеподібного тіла, гіпокампу та префронтальної кори головного мозку. Це може призвести до фрагментарних спогадів без чіткого контексту або розуміння травматичної події.

Арт-терапія пропонує широкий спектр занять, які дозволяють людям безпечно протистояти своїм страхам і тривогам та опрацьовувати їх.

Трансформуючи свої емоції в матеріальні форми, наприклад, через твори мистецтва, люди можуть отримати доступ до своїх травматичних спогадів і пропрацювати їх.

Техніки візуалізації, що використовуються в арт-терапії, допомагають регулювати неприємні емоції та сприяють любові до себе, що призводить до більш винахідливого стану.

Арт-терапія вирішує різні психологічні проблеми, включаючи травми, втрати, конфлікти, стрес і вікові кризи.

Проводити сеанси арт-терапії вдома відносно просто. Все, що потрібно, - це основні матеріали, такі як папір, фарби та пензлі. Наприклад, малювання пальцями забезпечує тактильну стимуляцію та рефлекторний масаж, позитивно впливаючи на нервову систему. Створення колажів передбачає складання витинанок на обрану тему, що сприяє розвитку прогностичного мислення та налагодженню зв'язку з підсвідомістю. Малювання мандал або кругових малюнків, що походять з індуїзму та буддизму, може сприяти медитації та самоаналізу.

Арт-терапія слугує потужним інструментом для людей, яким важко виражати емоції та думки. Вона дозволяє спочатку дослідити складні теми через художнє вираження, що відкриває шлях до подальшого обговорення і розуміння.

Нагадаймо, що нещодавно ми також обговорювали проблему посстравматичного стресового розладу у дітей.