dots

Лінія життя розпочала проект з проведення просвітницьких семінарів на тему запобігання самогубствам та підтримки психічного здоров'я

1 December 2022

Лінія життя розпочала проект з проведення просвітницьких семінарів на тему запобігання самогубствам та підтримки психічного здоров'я

1 December 2022

В січні 2022 Lifeline Ukraine за підтримки Посольства Австралії в Україні розпочав проект з проведення просвітницьких семінарів на тему запобігання самогубствам та підтримки психічного здоров'я. До цього часу фахівці організації провели  семінари для таких організацій як Київський міський центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді, Громадська організація «Рівне-ТАКМЕД»,  Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», ВГО «Асоціації жінок України «ДІЯ», Київський молодіжний центр, Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна" і безпосередньо охопили більше 200 людей.

Через слабку розвиненість системи надання послуг в сфері психічного здоровя та табуйованість теми самогубств, люди часто залишаються наодинці в кризових станах. Просвіта дорослого населення про проживання психологічної кризи, суїцидальних тенденцій, про надання емоційної підтримки, вчасного реагування і перенаправлення підвищить шанси осіб з груп ризику щодо скоєння суїциду вчасно отримати підтримку та допомогу, що вплине на загальний психологічний добробут та зменшить кількість випадків самогубств.

Наша мета - підвищення обізнаності щодо профілактики суїцидальної поведінки та формування культури піклування про психічне здоров'я.

Підвищення обізнаності привертає увагу до запобігання самогубствам за рахунок таких меседжів:

• Самогубство — серйозна проблема сфери охорони громадського здоров’я. Люди, яких це торкнулося, можуть звернутися за допомогою.

• Як розпізнати та підтримати людей, що мають думки про самогубство.

• Як почати розмову про самогубство та належним чином відреагувати на суїцидальну поведінку

Підвищення обізнаності суспільства допомагає: • проінформувати, що самогубство — серйозна проблема, яка потребує уваги; • зменшити стигму щодо самогубств, розвінчуючи міфи та хибні уявлення та говорячи про ставлення чи переконання щодо психічного здоров’я і самогубства, у тому числі ставлення до людей, які вчинили спробу самогубства або які втратили членів сім’ї через самогубство; • підвищити обізнаність про роль окремих осіб у підтримці людей з груп ризику; • заохочувати, пропонуючи допомогу; • дати знання про те, куди можна звернутися за допомогою.

Наразі фахівці лінії, які є спікерами на семінарах, пропонують наступні теми,

які безпосередньо стосуються профілактики суїцидальної поведінки або дотичні до цієї проблеми.

  1. Запобігання самогубству: розмова заради життя.
  2. Алгоритм надання психологічної допомоги людині, яка виявила намір скоїти самогубство.
  3. Про психічне здоров’я: як турбуватися про себе та близьких.
  4. Он-лайн консультування кризових клієнтів
  5. Психологічна безпека: життя з турботою про себе.
  6. Cуїцид: кейси гарячої лінії. Як повернути в сторону життя.
  7. Жіночий суїцид: Хто? Як? Чому?
  8. Профілактика емоційного (професійного) вигорання.
  9. Профілактика дитячого та підліткового суїциду.
  10. Попередження суїциду серед військовослужбовців та ветеранів.

З підвищенням обізнаності як на рівні громади, та і на рівні країни буде рости попит на відповідні послуги та підтримку. Наша гаряча лінія з превенції суїцидів працює з 2019 року цілодобово і без вихідних. На даний момент прийнято більше 18700 звернень.

Ми перша спеціалізована лінія в Україні та одна з небагатьох, хто працює 24 години 7 днів на тиждень. Ми маємо сформовану команду спеціалістів, яка пройшла навчання  у міжнародних експертів і має значну практику кризового консультування з превенції суїциду. За період у 2 роки накопичена експертиза в наданні емоційної підтримки та послуг кризового консультування, яка осмислена і потребує поширення серед широкого кола зацікавлених осіб і організацій, як то органи державної влади, сервісні комерційні організації, неприбуткові громадські організації які надають цільові послуги населенню.

Для того, щоб повідомити про своє бажання запросити наших спікерів із семінаром для своєї організації чи установи просимо Вас заповнити форму реєстрації і наша менеджерка проектів зв’яжеться з Вами.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSezai-vn3mrQyliE0-gGye7PflPyANqQOtNlgOVcBOnYtyrxw/viewform