Lifeline Ukraine
це національна професійна гаряча лінія підтримки з питань запобігання самогубствам та підтримки психічного здоров'я, яка працює цілодобово за номером 7333. Спочатку створена для допомоги ветеранам та їхнім родинам, гаряча лінія тепер обслуговує всіх людей з України, які відчувають суїцидальні думки або емоційні кризи.
5 років
Працюємо з 2019
100 000
+
Загальна кількість консультацій
6 500
Запитів допомоги в місяць
4 000
Надано допомоги в місяць (нестача фінансування)
Lifeline Ukraine рятує
Наша головна мета – рятувати життя, які можуть бути під загрозою самогубства. Ми віримо, що кожна людина заслуговує на підтримку та надію, особливо в найважчі моменти. Ми прагнемо надати рятівний круг тим, хто перебуває в скруті, та допомогти їм подолати свої виклики.
Підвищення обізнаності
Ми зобов'язані підвищувати обізнаність про проблеми психічного здоров'я. Завдяки тренінгам, майстер-класам та онлайн-кампаніям ми прагнемо осягнути якомога більшу кількість людей та надати їм знання та ресурси.
Підтримка українців
Через тривалу агресію Росії проти України, кількість людей, які переживають емоційні кризи та суїцидальні думки, значно зросла. Ми прагнемо забезпечити, щоб кожен запит на допомогу оперативно вирішувався нашою командою психологів. Кожна розмова, яку ми ведемо, може означати різницю між життям і смертю.
Пол Найланд
Бізнесмен і журналіст, засновник Lifeline Ukraine.
Народився в Дубліні, Ірландія. Він живе в Україні вже 21 рік. Пол був учасником Помаранчевої революції та Революції Гідності. Коли Росія почала незаконні спроби захопити частину України, він став журналістом, щоб допомогти пояснити важливість і правду подій світовій аудиторії.
Анастасія Глазкова
Головний менеджер
Психолог та кризовий консультант. Є автором розвиваючої гри для дорослих і співавтором книжки для дітей «Батьки повертаються з війни». Останні 5 років працювала в проектах з консультування і підтримки вразливих груп населення. З вірою в можливості покращення психічного здоров’я і зцілення травм Анастасія адмініструє роботу гарячої лінії.
Історія створення
2019
Гаряча лінія була вперше створена ще в 2019 році з конкретною метою надання емоційної та психологічної підтримки ветеранам війни на Донбасі, яка триває з початку російського вторгнення в Україну в 2014 році.
У партнерстві з Східноєвропейським фондом ми отримали наш перший грант від Фонду конфлікту, безпеки та стабілізації, який адмініструється Посольством Сполученого Королівства в Україні. Цей грант дозволив нам негайно розпочати роботу з найму команди, яка й досі є основою Lifeline Ukraine. Крім того, грант забезпечив кошти для запрошення до України провідних експертів у галузі запобігання самогубства для навчання команди, ці експерти прибули з Ізраїлю, Сполучених Штатів, Бельгії та Норвегії. Грант покрив витрати на перший рік діяльності Lifeline Ukraine.
2020
Наступний рік фінансування відбувся за рахунок Програми реінтеграції ветеранів, яку управляє IREX та фінансує Державний департамент США. Хоча ми продовжували активно працювати з цією спільнотою, під час цього гранту стало очевидним, що підтримка Lifeline Ukraine тепер потрібна українцям з усіх верств життя, незалежно від зв'язку з військовими. Як зазначив один із керівників програми в той час: «Ми дали вам цей грант, щоб допомогти ветеранам, і очевидно, що ви це робите, але той факт, що ви допомагаєте набагато більшій кількості людей, це теж є додатковою цінністю для нас». Під час цього періоду фінансування Lifeline Ukraine закріпила свою репутацію як незамінного національного ресурсу, оскільки обізнаність про наше існування поширювалася, а обсяг дзвінків щомісячно зростав.
2021
Lifeline Ukraine була тимчасово фінансована невеликим грантом від офісу Європейського Союзу в Україні.
2022
На початку повномасштабної війни Росії в Україні американська благодійна організація Americares, що спеціалізується на допомозі при стихійних лихах, зробила свій перший внесок до Lifeline Ukraine. Після цього ми розвинули наші відносини, і Americares надала фінансування для заповнення 3-місячної бюджетної прогалини у виплаті зарплат нашій команді. Цей грант також покрив оплату тренерів для роботи з командою в конкретних областях потреб, наприклад, консультування жертв сексуального насильства.
Щоб розширити можливості гарячої лінії та додати ще одного консультанта через зростання попиту на нашу підтримку внаслідок повномасштабного вторгнення Росії, грант було отримано завдяки програмі ПРООН під назвою «Психологічна допомога жінкам і дівчатам, постраждалим від війни». Цей грант означав, що у нас був додатковий спеціаліст, готовий щодня спілкуватися з тими, хто шукає емоційну підтримку. Той факт, що ми були фінансовані такими відомими установами, демонструє, що Lifeline Ukraine дотримується найвищих стандартів прозорості.
У рамках програми «Мріємо та діємо», яка реалізується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX, Lifeline Ukraine було присуджено фінансування через програму під назвою UNITY. Абревіатура UNITY означає українська національна ідентичність через молодь. Як зрозуміло з назви, фокус цього фінансування полягає у молодих людях, які також особливо вразливі до суїцидальних думок.
2024
У січні та лютому 2024 року діяльність Lifeline Ukraine фінансувалася грантом від американської благодійної організації Razom for Ukraine. У червні 2024 року ми отримали грант від GlobalGiving на фінансування основної діяльності Lifeline Україна протягом наступних повних 12 місяців.
2019 - 2024
Lifeline Ukraine також залучила підтримку від приватних осіб, бізнесу та посольств. Ця підтримка розпочалася з пожертви у розмірі 40 000 доларів від сім'ї, яка втратила близьку людину через самогубство, а потім від групи компаній Winner, від власника та читачів газети Kyiv Post, а також від австралійського та ірландського посольств в Україні. Інші компанії також зробили пожертви Lifeline Ukraine з різних ініціатив збору коштів.
Щоб наша лінія завжди була доступна, нам потрібна ваша підтримка
Кожен дзвінок на нашу гарячу лінію – це крик про допомогу. На жаль, ми не можемо відповісти на кожен дзвінок або на кожне текстове повідомлення через брак ресурсів. Ваша підтримка дозволить нам відповісти на більше звернень і врятувати більше життів.
Підтримати